Een 27-jarige Hagenaar is woensdagavond in het Gelderse Terschuur aangehouden na een wilde achtervolging. De politie ging achter de man aan nadat deze met meer dan 200 kilometer per uur over de A1 reed. Tijdens de wilde rit verloor de bestuurder, die een 22-jarige Rotterdammer in de auto had, de macht over het stuur en crashte tegen een vangrail. Vervolgens vluchtte het tweetal te voet door een weiland. Hier werden zij door twee burgers aangehouden. Bij het onderzoek ontdekte de politie meer dan 13.000 euro die door het tweetal zou zijn gedumpt.
De Hagenaar viel woensdagavond rond 20.45 uur op omdat hij veel te hard over de A1 reed. De politie gaf het duo het stopteken, maar de twee verdachten gaven extra gas en gingen ervandoor. Door de hoge snelheden werd de achtervolging voor de politie zo gevaarlijk dat ze de achtervolging zijn gestopt en werden andere politie-eenheden opgeroepen om het duo verderop de snelweg te kunnen laten stoppen.
Speurhond
Een voorbijrijdende automobilist had gezien dat de twee mannen in het weiland iets weg hadden gegooid. Met een speurhond ging de politie op onderzoek uit en niet veel later werd er ruim 13.000 euro gevonden. De twee mannen zijn door ambulancepersoneel nagekeken en vervolgens meegenomen naar het politiebureau. De politie doet nog onderzoek naar waar het geld vandaan komt en of het om legaal of illegaal geld gaat. De twee verdachten zitten voorlopig nog vast.
Door: Politie