CU/SGP: Vuurwerkfeest was een chaos

2 September 2018, 20:30 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

De ChristenUnie/SGP - in de gemeenteraad van Den Haag één zetel - heeft zich hardop afgevraagd of het wenselijk is dat de 40e editie van het Internationale Vuurwerkfestival in Scheveningen nog spectaculairder moet worden dan men gewend is. En verder pleit Pieter Grinwis ervoor om eerst even via een grondige evaluatie een paar vuiltjes weg te werken met betrekking tot het voorbije feest in augustus. Hij vond het een chaos.
Lees verder:

''Een te groot deel van deze bezoekers komt, ondanks andere adviezen, met de auto naar Scheveningen. Dat leidde tot grote verkeerschaos. We hebben daar als fractie verschillende klachten over gekregen, onder andere van bewoners uit het Renbaankwartier. Tot ver voorbij middernacht waren de straten volledig geblokkeerd door festivalbezoekers. Natuurlijk gaat een evenement als dit altijd met verkeersoverlast gepaard, maar zo erg hadden bewoners het nog niet eerder meegemaakt'', aldus Grinwis.

Het is volgens hem noodzakelijk dat de organisatie van het Vuurwerkfestival, de hulpdiensten, de HTM, bewoners en andere relevante partners bijeen gaan zitten om inzichtelijk te krijgen hoeveel bezoekers er zijn geweest, op welke manier zij naar Scheveningen zijn gekomen, hoeveel mensen gebruik hebben gemaakt van Park&Beach in New Babylon, van Uit-je-auto en van Park&Bike?

Grinwis: ''Op strategische plaatsen stonden verkeersregelaars opgesteld, maar lang niet overal. Zo ontbraken verkeersregelaars bij de kruising Statenlaan-Westduinweg, en bij de kruising Westduinweg-Schokkerweg, waar een continue stroom van fietsers, scooters en voetgangers overstak, waardoor er voor de auto’s (die er beter niet hadden kunnen staan) geen doorkomen aan was.''

Aan vragen geen gebrek bij de ChristenUnie/SGP. Hoeveel verkeersregelaars waren er actief voor en na het vuuwerk? Waar stonden ze? Op welke manieren en door wie is voorafgaand en tijdens het festival gecommuniceerd dat de parkeergarages vol waren? En is dit advies vroegtijdig verspreid? Is er voldoende en vroegtijdig gebruikgemaakt van sociale media, die natuurlijk beter worden gevolgd, dan dat er websites worden bezocht?

En nu Grinwis de ambtenaren toch aan het tellen heeft gezet wil hij ook nog graag weten hoeveel bekeuringen er gedurende die twee weken zijn uitgedeeld aan automobilisten.