Den Haag geen zin in Week Zonder Vlees

9 March 2019, 20:25 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

De gemeente Den Haag doet niet mee aan de Week Zonder Vlees en dat is de reden voor de Partij voor de Dieren om twee dagen voor de start op maandag 11 maart symbolisch schriftelijk aan het stadsbestuur te vragen dat ‘’alsnog wel te doen’’ en vliegensvlug iets te organiseren.

Dat lukt natuurlijk nooit – ook omdat het college in Den Haag erg traag is met het beantwoorden van schriftelijke vragen aan raadsleden – maar de PvdD-raadsleden hebben dan in elk geval het plezier gehad dat ze het niet meedoen aan de kaak hebben gesteld.

De Partij voor de Dieren verwijst hierbij naar de initiatieven in Amsterdam waar GroenLinks de wind er goed onder heeft, zodat komende week in de bedrijfskantines in de gemeentelijke organisatie van Amsterdam uitsluitend vegetarische en veganistische gerechten worden aangeboden.

Ook vragen de raadsleden Smit en Barker of het college bekend is met het onderzoek van CE Delft waaruit blijkt dat de jaarlijkse schade door externaliteiten ten gevolge van de vleesproductie en –consumptie 4,5 miljard euro bedragen? En om de druk op de ketel voegen ze eraan welke stappen Den Haag gaat ondernemen om het ontmoedigen van de consumptie van vlees te rechtvaardigen?

In december vorig jaar heeft de Partij voor de Dieren vragen gesteld over het omkeren van de norm bij gemeentelijke evenementen en het standaard aanbieden van plantaardig eten. ‘’Wanneer gaat het college deze veel te laat beantwoorde vragen alsnog beantwoorden?’’, wil het tweetal weten.