Deze zomer aan de slag met een buitenkeuken

18 May 2020, 16:25 uur
Algemeen
mainImage
Ingezonden

Veel Nederlanders hebben de afgelopen weken veel meer tijd doorgebracht in en rond eigen huis dan ooit tevoren. De maatregelen rond de coronacrisis en de veiligheidsvoorschriften hebben onnodige uitstapjes immers zo goed als onmogelijk gemaakt. Dat betekent ook dat veel mensen de komende periode ook meer thuis zullen zijn. Reizen wordt afgeraden, dus is de kans groot dat het een vakantie in de achtertuin wordt. Heb je een achtertuin en wil je meer maken van de vakantieperiode? Kijk dan zeker eens naar de mogelijkheden rond het bouwen van een buitenkeuken.

Waarom zou je een buitenkeuken bouwen?
Een buitenkeuken is functioneel, biedt extra dimensie en er is net wat meer mogelijk wanneer je toch heel de zomer in de achtertuin komt te zitten. Daarnaast bepaal je feitelijk zelf hoeveel je investeert. Een basisbuitenkeuken kost namelijk helemaal niet zo veel. Wil je echter Marokkaanse tegels, aanvoer en afvoer van water plus een koeling in de buitenkeuken, dan wordt het wat duurder. Je bepaalt zelf wat je wilt. Blijf je binnen je budget of pak je volledig uit en kies je voor een doorlopend krediet of toch gewoon een persoonlijke lening? Je kunt er ook voor kiezen om dit jaar de basis op te zetten en zo jaarlijks door te bouwen.

Wat mag ik écht niet vergeten?
Het belangrijkste is dat je direct begint met het beschermen van de buitenkeuken. Dat betekent plaatsen op een stevige ondergrond waaruit geen vocht op kan trekken én het bouwen van een afdak. Zo blijft de keuken niet alleen beschermd, dit zorgt er ook voor dat je bij regenachtig weer (ongeveer standaard in Nederland immers) de buitenkeuken kunt gebruiken.

En stromend water?
Het opbouwen van wateraanvoer- en afvoer is een lastigere keuze. Het is ideaal wanneer je stromend water in de buitenkeuken hebt, maar vaak bepaalt dit een groot deel van de kosten. Zeker als de gootsteen ook nog aangesloten moet worden op de afvoer. Wil je binnen het budget blijven en toch ook water in de keuken hebben? Sluit dan een tuinslang op de buitenkraan aan en zet een bak onder de gootsteen om het water op te vangen. Vergeet niet in de winter de kraan af te sluiten en de tuinslang leeg te maken.

Aan de slag met een buitenkeuken?
Op het internet staan tal van ideeën hoe je een buitenkeuken op kunt zetten, inclusief leuke gerechten die je kunt maken. Ben je noodgedwongen heel de zomer bij huis omdat jouw vakantie afgelast is? Dan is het zeker de moeite waard om hier eens naar te kijken!