Drie Haagse bedrijven erkende sociale ondernemers

23 November 2019, 10:48 uur
Algemeen
mainImage
Gemeente Den Haag
Wethouder Bert van Alphen samen met sociaal ondernemers Annelies Goedbloed, Appie El Massoudi en Henk Daalmeijer

Drie Haagse bedrijven zijn officieel erkend als sociaal ondernemers. Dat zijn HaagseZwam, Ap’s Services en BBOZ. Zij ontvingen het belangrijke PSO-30+ certificaat donderdag 21 november uit handen van wethouder Bert van Alphen (Werk en Inkomen). Het certificaat wordt toegekend aan bedrijven waar meer dan 30% van de medewerkers een afstand tot de arbeidsmarkt heeft.

“Ondernemers die dit certificaat behalen, behoren tot de meest sociale ondernemingen van Nederland. Vaak gaat het om pioniers op het gebied van sociaal ondernemen, die zich vol toewijding inzetten om de kansen te vergroten van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt”, aldus wethouder Bert van Alphen. “Sociaal ondernemers zijn bovendien een belangrijke partij in onze aanpak om jaarlijks 500 mensen extra vanuit de bijstand aan een baan te helpen of naar school te begeleiden. Sociaal ondernemers helpen kandidaten die vaak lange tijd aan de zijlijn hebben gestaan vak- en werknemersvaardigheden aan te leren”.

Namens HaagseZwam nam oprichtster Annelies Goedbloed het certificaat in ontvangst. HaagseZwam kweekt in eigen stad oesterzwammen op het restproduct koffiedik dat wordt opgehaald bij bedrijven in de stad. Ap’s Services van sociaal ondernemer Appie El Massoudi is vlak bij de Haagse Markt gevestigd en verantwoordelijk voor het schoonmaken en onderhoud van het markterrein. Henk Daalmeijer ontving de erkenning als directeur van BBOZ (Buurtbeheer en Ontwikkeling Zeeheldenkwartier), een bijzonder klusbedrijf dat vooral in de eigen wijk actief is.

Opdrachtnemers van de gemeente hebben de verplichting tot ‘social return’: mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan een baan of opleidingsplek helpen. Als dit niet mogelijk is, kunnen zij kiezen voor een andere invulling, bijvoorbeeld door producten of diensten in te kopen bij door de gemeente erkende sociaal ondernemers, zoals HaagseZwam, Ap’s Services en BBOZ.

De uitreiking van de PSO30+ certificaten had plaats in het kader van de Impact Days. Dit is een landelijke campagne om sociaal ondernemerschap en sociaal inkopen te stimuleren. Den Haag is een van de oprichters van de Impact Days, die nog tot en met zaterdag 23 november duren. Meer informatie via de website www.theimpactdays.nl