Het Openbaar Ministerie is blij en opgelucht dat het criminele kopstuk Ridouan T. is opgepakt in Dubai. Er is daarmee een gevoelige klap toegebracht aan de internationale criminele organisatie waarvan T. als kopstuk wordt gezien, zei landelijk hoofdofficier Fred Westerbeke. Het onderzoek naar de organisatie gaat verder.
Justitie vermoedde al langer dat T. zich in Dubai of in die regio ophield. De verdachte werd getraceerd en de arrestatie maandag in een woning verliep volgens de politie rustig.
Complimenten waren er van de politietop voor het grote team van specialisten dat met "een ongekende motivatie en een nimmer aflatende inzet" bezig was om T. op te sporen. Er waren zeker honderd mensen mee bezig.
De arrestatie van Ridouan T. is "voortreffelijk werk van de mensen van de politie en het Openbaar Ministerie", vindt justitieminister Ferd Grapperhaus. Hij prijst naast het harde werk en het doorzettingsvermogen van de Nederlandse diensten ook de politie in Dubai. "Bij de rechtstaat hoort dat we doorzetten in de opsporing", twittert Grapperhaus. "En mensen verantwoordelijk houden voor hun daden."