Ineke Dezentjé Hamming-Bluemink is naast Ton Heerts de nieuwe duovoorzitter van SBB (Stichting Samenwerking Beroepsonderwijs Bedrijfsleven) . De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Ingrid van Engelshoven heeft haar vandaag op voordracht van het algemeen bestuur SBB voor vier jaar benoemd.
Het voorzitterschap van SBB wordt per jaar afwisselend vervuld door de voorzitter van de MBO Raad en een werkgevers- of werknemerslid van het dagelijks bestuur. In 2018 is Ton Heerts de voorzitter van SBB. “We nemen als bedrijfsleven in Nederland op alle mogelijke manieren onze verantwoordelijkheid in het beroepsonderwijs," zegt Dezentjé Hamming. “Als duovoorzitter SBB zorg ik ervoor dat de bedrijven, overheid en scholen maximaal samenwerken om ons middelbaar beroepsonderwijs nog beter en toekomstbestendig te maken. Ik heb er ontzettend veel zin in."
Dezentjé Hamming is sinds 2011 voorzitter van ondernemersorganisatie FME en bestuurslid van VNO-NCW. Als bestuurder van SBB is ze de opvolger van Michaël van Straalen, die tot 1 februari voorzitter was van MKB-Nederland. Tijdens een bijeenkomst bij ROC Mondriaan in Den Haag nam Van Straalen vandaag officieel afscheid van SBB. Daar maakte de minister de benoeming bekend.