Renovatie politiebureau Ypenburg

23 September 2018, 08:00 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

De plaatsvervangend politiechef Entken van de Eenheid Den Haag heeft in een brief laten weten dat er over een mogelijke wijziging in de huisvesting van het bureau Leidschenveen-Ypenburg nog geen besluit is genomen. Wel wordt er gesproken over een grootschalige renovatie van het pand. Dat raakt dan ook het stadsdeelkantoor, dat onder één kap zit. De aanleiding zit ‘m in de kwaliteit van de arbeidsomstandigheden in het pand. Als de renovatie doorgaat is één van de opties dat er gewerkt zou kunnen worden vanuit bureau Laak.

Aan de huisvesting van team Leidschenveen-Ypenburg op langere termijn – waarover misverstanden waren ontstaan – gaan eerst nog verkenningen vooraf en die hebben allemaal te maken met de landelijke bezuiningsopgave, die bij de start van de Nationale Politie in 2013 door het kabinet is opgelegd.

In 2015 leidde dit in Den Haag tot het opheffen van teams Karnebeek (samengegaan met Jan Hendrikstraat). Actueel vindt er nu een studie plaats naar verhuizing van het huidige hoofdbureau aan de Burgemeester Patijnlaan naar een locatie in de Binckhorst. Enkele andere gebouwen zonder publieksfunctie worden mogelijk afgestoten en de daar gehuisveste afdelingen worden in dat geval elders ondergebracht.

Ook denkt men na over eventuele herhuisvesting van de bereden brigade (onderdeel van de Landelijke Eenheid) die nu in Madestein is gevestigd en enkele wijkbureaus.