Van dood geredde Luna krabbelt langzaam op

19 March 2018, 14:00 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

Het gaat naar omstandigheden goed met Luna, de bulldog-kruising die afgelopen dinsdag ernstig vermagerd in Den Haag werd aangetroffen door de dierenpolitie en de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming. De eigenaars van het arme beest gaven aan financieel niet meer voor haar te kunnen zorgen.


Luna kwam terecht in Dierenopvangcentrum Vlaardingen, waar ze alle verzorging en liefde krijgt die nodig is om aan te sterken. "Luna is hartstikke lief en behoorlijk energiek voor een hond in haar conditie," zo laat het dierenopvangcentrum weten. Vlak na haar redding werd een video gemaakt van de eerste keer dat Luna weer te eten kreeg. Ondanks dat ze vel over been was, zag je hoe ze toch in staat was om te genieten van de bak voer die ze onder haar neus kreeg. De video werd inmiddels bijna 50.000 keer bekeken en ruim 140 keer gedeeld op Facebook. Inmiddels is Luna uitgebreid onderzocht door de dierenarts. "Het gaat heel goed: ze reageert levendig op haar omgeving en is erg sociaal," aldus het dierenopvangcentrum. "Het is zo'n lieverd: echt niet bang voor mensen. Hooguit een beetje afwachtend in het begin, maar dat is al gauw over zodra je haar aanhaalt."


Wel heeft ze te kampen met huidproblemen die mogelijk veroorzaakt worden door dezelfde gezondheidsklachten waardoor zij extreem vermagerd raakte. Voorlopig krijgt de hond tijd om aan te sterken.