Hubertustunnel in Den Haag gaat bijna anderhalf jaar dicht

1 August 2023, 07:00 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

De Hubertustunnel tussen Scheveningen, vlakbij Madurodam, en de A4 gaat bijna anderhalf jaar dicht. Dat meldt de AD Haagsche Courant.

Van 1 januari 2025 tot en met 30 april 2026 staat een renovatie van de tunnel gepland. De exacte data van de sluiting zijn nog niet bekend. Dat hangt af van de planning van de aannemer en de aanbesteding daarvoor loopt nog. Het kan wellicht korter duren, maar het zal wel in het tijdsbestek van die zestien maanden moeten vallen.

Volgens de gemeente moeten alle installaties in de tunnel die aan het einde van hun levensduur zijn, vervangen worden. Denk daarbij aan de veiligheidssystemen, ventilatoren en hulpposten. Ook het viaduct wordt onder handen genomen. Het verkeer zal tijdens de sluiting worden omgeleid. Verkeer richting Wassenaar moet dan via de Raamweg. Automobilisten die de andere kant op gaan, worden omgeleid via de Waalsdorperweg en Raamweg.

De Hubertustunnel ging open in 2008. Het is nog niet bekend hoeveel de renovatie gaat kosten.