Kwart van de Nederlanders vindt Timmermans geschikt als premier

20 June 2025, 08:56 uur
Landelijk
mainImage
ANP
Frans Timmermans.

Bijna een kwart van de Nederlanders (23 procent) vindt Frans Timmermans geschikt als minister-president. Dat blijkt uit representatief panelonderzoek van Hart van Nederland onder 2823 respondenten.

De partijbesturen van GroenLinks en PvdA hebben Timmermans voorgedragen als lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. Leden van beide partijen kunnen tot vrijdagmiddag stemmen over deze voordracht. Er is geen andere kandidaat. Door toch tegen te stemmen, kunnen leden zich uitspreken tegen zijn kandidatuur.

Als Timmermans inderdaad lijsttrekker wordt en zijn partij als grootste potentiële coalitiepartij uit de bus komt, is de kans groot dat de geboren Limburger premier wordt. Volgens 23 procent van de Nederlanders is hij geschikt voor die functie. De grootste groep binnen die 23 procent, namelijk 10 procent, vindt dat omdat Timmermans veel bestuurlijke ervaring heeft. Iets minder, 7 procent, zegt vertrouwen in hem te hebben als premier.


Door: ANP