Politiehonden getraind met illegale stroomhalsbanden

20 March 2026, 09:30 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Leden van politiehondenverenigingen maken nog steeds gebruik van verboden stroomhalsbanden om hun honden te trainen. Zembla meldt dit op basis van politie en Openbaar Ministerie. Het gebruik van stroomapparatuur bij hondentraining is vier jaar geleden verboden. Volgens het OM lopen er momenteel twee strafzaken tegen leden van politiehondenverenigingen in Brabant en Limburg. Zij worden ervan verdacht hun honden te hebben mishandeld, onder meer door het gebruik van illegale stroomhalsbanden. De zaken komen dit voorjaar voor de rechter.

De politie heeft ongeveer 400 honden in actieve dienst. De meeste politiehonden worden aangekocht bij particuliere politiehondenverenigingen die vrijwel allemaal zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging (KNPV).

Momenteel lopen er twee strafzaken tegen leden van KNPV-clubs. Volgens het Openbaar Ministerie gaat het om een zaak tegen een verdachte uit de gemeente Sittard-Geleen, waarbij er "onder meer" sprake is van dierenmishandeling door het gebruik van een stroomhalsband.


Door: ANP