In bijzijn van minister-president Mark Rutte en de Haagse burgemeester Pauline Krikke heeft de Indiase techgigant HCL de oprichting bekendgemaakt van een zogenoemd Center of Excellence on Cyber Security in Den Haag. Ook is vandaag aangekondigd dat het in India gevestigde bedrijf Precision Camshafts Limited (PCL) een vestiging in Den Haag opent. Met deze laatste alleen al gaat een investering gepaard van 20 miljoen euro. Dit kantoor zal de komende jaren zeker 50 banen opleveren in Den Haag. Krikke is op handelsmissie in India, samen met leden van het kabinet en een delegatie Nederlandse ondernemers.
HCL is met ongeveer 120.000 werknemers één van de grotere spelers op het gebied van cybersecurity. Hun Europese hoofdkantoor staat ook al in Den Haag. Burgemeester Pauline Krikke: “De vestiging van het expertisecentrum onderstreept de positie van Den Haag als één van de leidende cybersecurityclusters in Europa. Ik merk dat hier in India met interesse wordt gekeken naar waar we in Den Haag mee bezig zijn op het gebied van cybersecurity. Daar komt bij dat Den Haag als internationale stad van vrede en recht, als regeringsstad, als stad met veel kennisinstellingen en internationale organisaties een aantrekkelijke partner en vestigingsplaats is voor de Indiase IT-sector. Het is goed te zien hoe de samenwerking die enkele jaren geleden is opgestart nu al tot nieuwe initiatieven en mooie resultaten leidt.”
Naast de bekendmaking van het expertisecentrum voor cybersecurity heeft burgemeester Krikke in aanwezigheid van premier Rutte ook een Letter of Intent getekend om met HCL de voorwaarden te onderzoeken voor de oprichting van een breder Innovation Center of Excellence. Dit tweede centrum richt zich op het oplossen van maatschappelijke vraagstukken van steden op het gebied van onder meer veiligheid, mobiliteit en het gebruik van de openbare ruimte via digitale innovatie, IT en het gebruik van data.
Deelstaten
In aanwezigheid van de burgemeester is deze week in India ook een overeenkomst ondertekend met de deelstaten Karnataka (Bangalore) en Telangana (Hyderabad). Zo gaat Den Haag Indiase start-ups helpen om de Europese markt te verkennen. Andersom gaan Indiase organisaties Haagse bedrijven in India ondersteunen. Ook is afgesproken dat IT-studenten uit de beide Indiase deelstaten deze zomer een Summer School over cybersecurity in Den Haag volgen. De bedoeling is om ieder jaar een aantal Indiase studenten naar Den Haag te halen.
Wethouder Saskia Bruines is blij met de nauwere samenwerking met India op het gebied van cybersecurity: “In Hyderabad (11 miljoen inwoners) hebben ze voor het realiseren van hun ambities op veel plekken in de wereld naar inspiratie gezocht. Uiteindelijk staat Den Haag model met de goede samenwerking van overheden, bedrijfsleven en kennisinstellingen binnen The Hague Security Delta (HSD). Dit heeft nu geleid tot een eigen Hyderabad Security Cluster (HSC). Een gegeven waar we als Den Haag en Nederland trots op mogen zijn.”
De basis voor de samenwerking met India werd ruim twee jaar geleden gelegd door wethouder Karsten Klein van Den Haag. Die reisde toen met een Haagse delegatie naar dit land om te komen tot een structurele samenwerking. Pauline Krikke bezoekt India momenteel als lid van een brede Nederlandse handelsmissie. Het nieuws over de geplande investeringen door Indiase bedrijven in Den Haag komt daags na de door de Haagse PVV ingediende raadsvragen over deze reis van de burgemeester.
Indiase techreus breidt uit in Den Haag; ander begint
24 May 2018, 19:09 uur
Ondernemen
