Jeugdartsen roepen ouders op vooral wel naar het consultatiebureau te komen voor het vaccineren van hun kind. Dat geldt volgens het Centrum voor Jeugd en Gezin specifiek voor kinderen tot en met 14 maanden.
De centra merken dat ouders afspraken afzeggen uit angst voor besmetting met het coronavirus. Dat is volgens de jeugdartsen niet nodig. Afspraken worden gespreid, zodat het in de wachtkamers heel rustig blijft en mensen op voldoende afstand van elkaar blijven.
“Die vaccinaties zijn ontzettend belangrijk. Alleen zo zorgen we ervoor dat ziekten als mazelen en kinkhoest niet kunnen uitbreken”, zegt wethouder Parbhudayal. Zij bracht woensdag een bezoek aan het centrum in Escamp en sprak met jeugdartsen en jeugdverpleegkundigen over de vaccinaties van jonge kinderen.