Drastische wijziging IT-beleid Den Haag

29 January 2020, 19:50 uur
Politiek
mainImage

De samenwerking op het bied van IT tussen de 4 grote gemeenten, naast Den Haag zijn dat Amsterdam en Rotterdam en Utrecht, blijft bestaan, maar er komt wel een drastische vernieuwing. Uit een brief van wethouder Van Alphen aan de raad blijkt de nieuwe strategie op IT-gebied vraagt om een forse wijziging in de G4-samenwerking.

De grote steden werken sinds 2007 op IT-gebied in Wigo4it om minder afhankelijk te zijn van de markt. De coöperatie ondersteunt de gemeenten op de domeinen Werk en Inkomen. Dat betekende “tijdige betaling van uitkeringen en ook rechtmatige vaststelling van de uitkering”, aldus de wethouder.

Binnen het domein Inkomen blijven de 4 steden samenwerken en leggen zij voor IT de vraag gezamenlijk neer in de markt. Voor de domeinen Werk, Zorg en Klantinteractie (front-office dienstverlening) gaan de gemeenten zelfstandig verder waarbij ook met marktpartijen zal worden samengewerkt.  De stap naar de markt kent wel twee belangrijke voorwaarden: dat de vier steden tot een gezamenlijke marktvraag komen en dat vervolgens uit een marktverkenning blijkt dat partijen ook daadwerkelijk de gewenste producten kunnen leveren. Mocht het niet lukken om aan de eerste voorwaarde te voldoen, dan kan alsnog halverwege 2020 worden gekozen om als gemeenten apart van elkaar naar de markt te gaan.

Den Haag moet nu door de beoogde nieuwe samenwerking de vernieuwing van de IT-systemen voor Werk, Inkomen, Zorg en Klantinteractie grotendeels in eigen huis organiseren. “Een majeure opgave”, aldus Van Alphen. “We gaan zoveel mogelijk gebruikmaken van standaardproducten in de markt, maar we kunnen ook voortborduren op datgene wat nu al bereikt is.”

De wethouder benadrukt dat het belangrijk is een zo efficiënt mogelijke dienstverlening te blijven bieden aan “onze burgers. Kwetsbare mensen in onze stad zijn afhankelijk van onze dienstverlening om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien. De zorgvuldigheid van deze verandering is dan ook belangrijk.”

Het college verwacht de ambities te kunnen realiseren binnen het totaal meerjarig beschikbare financieel kader.

 


Door: brief wethouder