Het Haagse stadsbestuur is het niet eens met D66 in de Haagse gemeenteraad, als het gaat om de bereikbaarheid van ondernemers tijdens werkzaamheden in het Zeeheldenkwartier.
Gemeenteraadslid Marieke van Doorn schreef in vragen aan het stadsbestuur dat begin oktober door een samenloop van omstandigheden enkele ondernemers onbereikbaar waren. Zij wil daarom dat de ondernemers in aanmerking komen voor nadeelcompensatie van de gemeente.
Noodzakelijke werkzaamheden door Stedin in de Elandstraat die precies samenvielen met de plaatsing van ORAC’s in de Piet Heinstraat door de Gemeente Den Haag, zorgden begin oktober volgens D66 voor een onbereikbare zaak voor de ondernemers in het Zeeheldenkwartier. “Deze ondernemers waren niet op de hoogte dat hun zaak tijdelijk van beide kanten tegelijkertijd niet te bereiken zou zijn voor bevoorrading en klandizie”, aldus Van Doorn.
Compensatie
Het stadsbestuur antwoordt dat de onbereikbaarheid wel meeviel. “De werkzaamheden leidden weliswaar tot een moeizamere bereikbaarheid, maar de ondernemers waren daardoor niet onbereikbaar.” Wanneer leveranciers moeite hadden om bij een bedrijf te komen, had de aannemer de instructie gekregen om, op momenten dat dat mogelijk en noodzakelijk was, verkeer toch door te laten, bijvoorbeeld voor bevoorrading. Extra compensatie is daarom niet nodig. “Mochten ondernemers desondanks menen aantoonbaar schade te hebben geleden door de gelijktijdige werkzaamheden, dan kunnen zij de gemeente via de gebruikelijke weg aanschrijven.”