Invoering ja/ja sticker paar maanden uitgesteld

24 March 2020, 20:18 uur
Politiek
mainImage

Den Haag gaat de zogoenoemde ja/ja-sticker niet per 1 april invoeren maar pas per 1 juli van dit jaar. Het college heeft dat dinsdag aan de raad laten weten.

Aanleiding voor de vertraging is zowel de huidige coronacrisis als de rechterlijke uitspraken in andere steden. Met de sticker kunnen inwoners van Den Haag aangeven dat ze en reclamefolders en huis-aan-huisbladen in de brievenbus willen. Nu bestaan alleen nog de ja/nee en nee/nee stickers, maar de initiatiefnemers willen dat mensen een positieve keuze voor de folders en bladen. Doel is de hoeveelheid papier die ongelezen wordt weggegooid door huishoudens terug te brengen.

Het college laat de raad weten het raadsvoorstel waarin de invoering van de ja/ja-sticker is vastgelegd, alleen te wijzigen wat ingangsdatum betreft. Door het uitstel zal ook de gemeentelijke campagne pas in juni beginnen.