De noodzakelijke vervanging van de kademuur aan het Groenewegje, tussen de Spinozastraat en de Koningsstraat, gaat ten koste van 24 lindes direct aan de kademuur. De zes bomen die nu aan de huizenkant staan kunnen gewoon blijven staan. Uit onderzoek is gebleken dat zij in tegenstelling tot de andere 24 wel in goede conditie verkeren. Voor de verdwijnende bomen worden nieuwe geplaatst, waardoor het aantal bomen aan het Groenewegje feitelijk gelijk blijft.
Bij de kadevervanging aan het Groenewegje doet zich volgens de gemeente in een brief aan de raad de unieke kans voor om het maaiveld op te hogen. “Met deze ophoging worden de groeiomstandigheden voor de nieuw te planten bomen substantieel verbeterd en krijgen de nieuwe bomen een veel betere ontwikkelingskans dan de bomen die er nu staan”, aldus het college.
Tijdens bewonersavonden waarop de gemeente de plannen voor de kade presenteerde, en dus de gevolgen voor de lindes, bleek volgens het college dat omwonenden in zagen dat de conditie van de lindes aan de kade minder goed was dan de bomen aan de zijde van de huizen, en dat kap onvermijdelijk was.
Door: gemeente