De Haagse scholen en de gemeente hebben nog met 'slechts' 109 van alle leerplichtige kinderen in Den Haag geen contact gehad tijdens de coronacrisis. Dat betekent dat er sinds de vorige update aan de gemeenteraad door wethouder Bredemeijer weer met meer dan 100 kinderen alsnog contact is geweest.
De wethouder schrijft dat in zijn Onderwijsbrief. Hij geeft daarin aan iedereen die heeft meegewerkt contact te krijgen met de ongeveer 80.000 Haagse leerlingen, 'ontzettend dankbaar' zijn. Maar, hoewel er dus al met 99,8 procent van de leerlichtige kinderen contact is geweest, 'zetten we samen alles op alles om dat aantal verder omlaag te krijgen. Ieder kind waarvan we niet weten waar het is, is er een te veel', aldus Bredemeijer.
Daarbij wordt nog steeds gebruikgemaakt van Leerplichtambtenaren. "Niet om te handhaven, maar om te kijken wat er nodig is. Zij bellen gezinnen op, en versturen brieven die inmiddels beschikbaar zijn in zes talen. Per kind wordt ook bekeken of deurbezoek nodig is. Die beslissing wordt altijd in nauw overleg met andere betrokken partijen genomen, want soms kan het ook beter zijn als bijvoorbeeld iemand van school, een gezinscoach of de wijkagent langsgaat."
Voor kwetsbare kinderen blijft noodopvang beschikbaar, zo schetst Bredemeijer, zowel in het onderwijs als in de kinderopvang. "Deze leerlingen worden vaak het eerst, en het hardst geraakt. Ik deel jullie zorgen over deze kinderen", zo geeft hij de schoolbesturen aan. Hji spreekt ook zijn waardering uit voor de 'indrukwekkende' 24 uur-opvang. "De mogelijkheid voor een ouder met een cruciaal beroep om een kind ook ‘s avonds onder te kunnen brengen, betekent veel voor deze ouders en voor onze samenleving. Deze noodopvang blijft ook tijdens de meivakantie beschikbaar."
Bredemeijer kijkt in zijn brief ook vooruit, naar de gevolgen van het sluiten van de scholen voor kinderen. "Om leerachterstanden zoveel mogelijk te voorkomen, wordt onder andere met de PABO en de Universiteit Leiden een pool met studenten opgezet die leerlingen bij het afstandsonderwijs kunnen ondersteunen."
Ook wordt er gekeken of extra inzet nodig is van huiswerkbuddies of-coaches. "Daarnaast", zo kondigt hij aan, "worden zomer- en vakantiescholen uitgebreid, en meer ingericht op het inlopen van achterstand."