PvdA: Snel extra veiligheidsmaatregelen op Paul Krugerlaan

21 October 2022, 09:00 uur
Politiek
mainImage
The Hague & Partners

De PvdA in de gemeenteraad wil dat er snel extra veiligheidsmaatregelen komen op de Paul Krugerlaan in de wijk Transvaal.

"Bewoners en ondernemers maken zich zorgen na meerdere incidenten, waaronder een schietpartij op een winkelgevel", zegt gemeenteraadslid Mairan Sewtahal, die vindt dat het stadsbestuur een groot aanbod aan veiligheidsmaatregelen zou moeten overwegen om de situatie te verbeteren. "Wij vragen het stadsbestuur om bij overlast bijvoorbeeld te kijken naar eerdere sluitingstijden voor café's in de straat, en meer flexibele camera’s om veiligheid te verbeteren.’’

Ook pleit de PvdA voor een bedrijfsactiviteitenvergunningsplicht zoals eerder in de Weimarstraat werd ingevoerd. “Een vergunningsplicht kan er voor zorgen dat het ondernemersklimaat sterk verbeterd. Er is nu een komen en gaan van ondernemingen en er is een terugloop van winkelend publiek. Dezelfde problemen deden zich ook voor op de Weimarstraat, en daar is de vergunningsplicht ingesteld en gaat het een stuk beter."