Den Haag gaat samen met de drie andere steden in de G4 een samenwerkingsverband aan met het rijk en de netbeheerders voor een integrale aanpak van de (elektrische) laadinfrastructuur. Den Haag ontvangt daarvoor een subsidie van ruim 927.000 euro, met als voorwaarde dat het college een zelfde bedrag investeert.
Volgens het college zullen de middelen worden ingezet voor een gezamenlijke aanpak van onderwerpen voor elektrisch vervoer. Dat betreft dan bij voorbeeld een visie en beleid voor laadinfrastructuur, snelle realisatie van laadinfrastructuur en het stimuleren laadmogeljkheden bij zowel VVE’s, corporaties als bedrijven.
Voor Den Haag betekent dit een extra inspanning, zo stelt wethouder Revis in een schrijven aan de raad. "Die is wel in lijn met het huidige beleid, naast de inspanning die we al doen op het gebied van laadinfrastructuur en stimuleren elektrisch vervoer." Naast afstemming met Amsterdam, Rotterdam en Utrecht wordt ingezet op samenwerking met de regio, zo laat Revis weten.
Hij meldt de raad ook dat de vereiste cofinanciering in de samenwerking wordt gedekt uit de beschikbare middelen voor de realisatie van laadinfrastructuur in het zogenoemde programma Duurzaamheid, activiteit Milieubeheer en Luchtkwaliteit.
Het college geeft aan de samenwerking belangrijk te vinden omdat "schone lucht van levensbelang is voor alle inwoners, luchtverontreiniging een belangrijke risicofactor voor de gezondheid is, Den Haag de ambitie heeft om de luchtkwaliteit permanent te verbeteren, elektrisch vervoer niet alleen bijdraagt aan een schonere lucht maar ook aan de gemeentelijke doelen voor CO2-besparing". Daarnaast verwacht Den Haag dat het aantal elektrische voertuigen de komende jaren sterk zal groeien waardoor er een groeiende behoefte zal zijn aan laadmogelijkheden.