Bij BuurtBoerderij De Nijkamphoeve staan weer twee gezellige activiteiten op stapel. Op zondag 16 juni is er de Boerendag, op woensdag 19 juni gevolgd door het jaarlijkse samen met Verpleeghuis Houtwijk te organiseren Zomerfeest.
Boerendag
Op zondag 16 juni is de jaarlijkse Boerendag. Er zijn oude ambachten zoals stoelen matten, manden vlechten en tollen maken. Kinderen mogen ook zelf een tol maken. Daarnaast is er een boerenmarkt met kraampjes met honing, kaas, vis en fruit. Tevens zet de Stichting Vrienden van De Nijkamphoeve haar donateurs, adoptanten en vrijwilligers in het zonnetje. Zij krijgen uitleg wat er het afgelopen jaar allemaal op de boerderij is gebeurd. Bij de imkers van De Nijkamphoeve kunnen verschillende soorten honing worden geproefd. Ook geven zij informatie over het imkervak.
Een middag op De Nijkamphoeve is niet compleet zonder een bezoekje aan ons nieuwe theehuis. De vrijwilligers verzorgen een lekker hapje en drankje. Voor iedereen die de boerderij het afgelopen jaar heeft gesteund, is er een gratis kopje koffie of thee. Kom gezellig langs tussen 13 en 16 uur aan de Escamplaan 1750 en geniet van al het moois dat de boerderij te bieden heeft.
Zomerfeest
Op woensdag 19 juni is er het Zomerfeest zoals elk jaar samen met Verpleeghuis Houtwijk, de overburen aan de andere kant van de Escamplaan.
Van 13.00 tot 16.00 uur is er op het terrein van De Nijkamphoeve aan Escamplaan 1750 van alles te doen. Zoals leuke Oud-Hollandse spelletjes in de Knuffelwei, variërend van boerencroquet en hoefijzerwerpen tot koekhappen, puzzelen en kleuren. Daarvoor is een strippenkaart voor € 2,00 te koop. Verder zijn er kramen waar o.a. fruit, jam, honing en kaas worden verkocht. Nieuw is een voorlichtingsstand met een politiebus, bemensd door een wijkagent samen met handhaving en buurtpreventie. een voorlichtingsstand.
Bij Verpleeghuis Houtwijk beginnen de feestelijkheden al om 10.30 uur en gaan ze door tot 16.30 uur. Ook bij het verpleeghuis zijn er spelletjes te doen en worden een poffertjeskraam, een haringkraam, een draaiorgel en een springkussen geplaatst. Voor de inwendige mens is natuurlijk ook theehuis De Nijkamphoeve open.